Školní akce 2012-2013

fotografie z akce Den řemesel na praktické škole
Velkou spokojeností všech účastníků skončil Den řemesel, který se konal v pátek 12. 4. 2013 na Základní škole T. G. Masaryka. Akci pořádala praktická škola, ale účastnili se jí i žáci pátého ročníku základní školy. Vytvořilo se osm pracovních dílen, do kterých se žáci předem podle svého zájmu (a pro ně přitažlivých výrobků a technik) přihlásili. Šily se zajímavé dekorační polštáře, motaly se barevné pavučiny, z novinových ruliček se tvořil stojánek, z pedigu se pletl závěsný košíček, zdobila se trika batikou či savem, v kuchyňce se smažily bramborové sladké nebo slané placky, v dílně postupně vznikaly pilníčky, počítadla i poličky na koření.
Děti se ve skupinách dobře bavily, vzájemně si pomáhaly a radily si. Snad získaly dostatek podnětů, které využijí ve svém volném čase.

Fotografie z akce "Den řemesel"

fotografie z akce Náš karneval
V pátek 15. 2. jsme po velké přestávce ve škole zažili roj masek, spousty veselí a oblíbených soutěží. Deváťáci karneval výborně připravili, pomohli vyzdobit prostory, měli svého dj, připravili a organizovali pro ostatní soutěže. Vše se skvěle podařilo. Děkujeme!

Fotografie z akce "Karneval 2013"

fotografie z akce Vánoční besídka
Na naší praktické škole se konala v pátek před vánočními prázdninami oblíbená besídka. Na nápaditá vystoupení I., II., V. a VI. třídy se přišly podívat rodiče, spolužáci, kamarádi, bývalí žáci i učitelé, kteří již zde nepracují. Všichni byli překvapeni výkony herců, zpěváků, recitátorů i téměř profesionálního výstupu tanečníků. Už se těšíme na další roky a na další představení.

Fotografie z akce "Vánoční besídka"

fotografie z akce Pečení perníku v 5. třídě
Kolem Sv. Mikuláše se žáci V. třídy domluvili, že upečou a nazdobí perníky. Sami těsto vyváleli, vykrajovali, mazali vajíčkem a po upečení zdobili. Moc pěkně se jim to podařilo.

Fotografie z akce "Pečení perníku"

fotografie z akce Mikulášská nadílka
Ve středu 5. prosince k nám na školu přišel Sv. Mikuláš se svým andělem a čerty. Každému pověděl něco pěkného, ale i to, v čem by se měl dotyčný zlepšit. Pak všechny podělil perníčkem a pečeným čertem. Už nyní se těšíme na příští rok - na jeho další návštěvu.

Fotografie z akce "Mikulášská nadílka"

fotografie z akce Den řemesel
V pátek 16. 11. probíhal na praktické škole Den řemesel. Žáci tvořili v šesti pracovních "dílnách". V jedné si vyrobili zajímavé perličkové naušnice, v druhé aranžovali podzimní nebo zimní výzdobu. Další skupina z ponožek vytvořila rozličná zvířata. Jiní zase pletli z pedigu ozdobu a zkusili i malý vánoční zvonek. Z posledních žáků se stali kuchaři, kterým se skvěle podařil broskvový řez s pudinkem a jednohubky.

Fotografie z akce "Den řemesel"

fotografie z akce Havelské posvícení
Pátá třída si připomněla havelské posvícení pečením hnětýnek, které jsou v tomto kraji velmi oblíbeným cukrovím.

Fotografie z akce "Havelské posvícení"

fotografie z akce Sušická pavičina
V říjnu druhá třída vyrazila po stopách sušické pavučiny směrem na Krásnou vyhlídku.

Fotografie z akce "Po stopách sušické pavičiny"